Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

XXXII Sabor srpskog izvornog narodnog stvaralaštva – Banja Vrućica

 

 

Jedan od najvažnijih kulturnih događaja u Tesliću svakako je Sabor izvornog narodnog stvaralaštva koji se tradicionalno održava svake godine u junu, na Banji Vrućici .

Ovogodišnji, XXXII Sabor srpskog izvornog narodnog stvaralaštva, u organizaciji Srpskog Prosvjetno-Kulturnog Društva “PROSVJETA” iz Teslića, održava se danas.

 

 

 

UČESNICI TRIDESET I DRUGOG SABORA:

 

KUD “Mladost” – Pale,………………………………sa scenskim prikazom običaja “Lomljenje slavskog kolača”

KUD “Ozren” – Karanovac, ……………………………………..sa scenskim prikazom običaja “Ozrensko sijelo”

SKUD “Vojkovići”- Vojkovići, ………………………………….sa scenskim prikazom običaja “Milosrdna moba”

KUD “Marko Orešković” – Bački Gračac,……. sa scenskim prikazom običaja “Umij mene neđeljico cvjetna“

KUD “Sarajevsko polje”- Bijeljina, ……sa scenskim prikazom običaja “Sjednica (sijelo) sa krađom mlade“ 

KUD “2. Oktobar” – Žitište,  …………………………………..sa scenskim prikazom običaja “Banatska svadba”

SPKD “Prosvjeta” – Teslić, …………………………………………………..sa scenskim prikazom običaja “Masla”

KUD “Jošavka” – Jošavka, …………………………. sa scenskim prikazom običaja “Krsna slava sveti Đorđe”

KUD “Usorski običaji” – Sivša, …………….sa prikazom običaja “Zapjevajmo, zaigrajmo iz Usorskog kraja“ 

        

 

 

PROGRAM SABORA

 

Subota, 20. juni 2009

 

od 08,00 – 09,00 – Doček učesnika – Motel “Kiseljak”

od 09,00 – 09,30 – defile učesnika od hotela “Kardial”

od 09,30 časova  – otvaranje Sabora – Motel “Kiseljak”

od 10,00 – 14,00 – pripremanje jela nacionalne kuhinje

                            u bašti motela “Kiseljak”

od 10,30 – 12,00 – Mali (dječiji) sabor na terasi motela “Kiseljak2

od 10,30 – 13,00 – sturčno-naučno savjetovanje

od 14,00 – 16,00 – degustacija jela nacionalne kuhinje

od 16,00 – 17,00 – etno-književno poslije podne

od 17,00 – 17,30 – pripreme i odlazak u Teslić

od 17,30 – 18,15 – defile ulicama Teslića, kratak nastup u gradu

od 18,00  časova – scenski prikazi  običaja, revijalni nastup i

                            proglašenje pobjednika u zgradi bioskopa

 

 

DJECA NA SABORU

 

1.   KUD “Ribnik” – Ribnik

2.   KUD “Doboj” – Doboj

3.   KUD “Mladost” – Zalužani

4.   KUD “Petar Prvi Karađorđević Mrkonjić” – Mrkonjić Grad

5.   KUD “Jošavka” – Jošavka

6.   SPKD “Prosvjeta” – Teslić

7.     “Ivan Goran Kovačić” – Mrkonjić Grad

8.   OŠ “Vuk Karadžić” – Baraći

9.   OŠ “Branko Ćopić” – Bjelajce

10. OŠ “Vuk Karadžić” – Teslić

11. OŠ „Sveti Sava“ – Zvornik

 

0 Comments

Још нема коментара

Оставите коментар

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.