Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

„Putem pođi u čistu Čečavu dođi“ izvještaj

Najbrojniji su bili članovi KUD-a / Foto: Siniša Lazić

Dana 11.04. 2021. godine uspješno je odrađena akcija sakupljanja smeća pod nazivom „Putem pođi u čistu Čečavi dođi“. Tokom cijelog dana organizatori i dobrovoljci su sakupili preko 20 kubika smeća u čak 300 vreća.

Ovom akcijom  od smeća je očišćen dio regionalnog puta  „Mašinski most“ – „Most na 12-tom“ a pored toga akciji su se odazvali i članovi udruženja „Kiseljak“ koji su pokupili smeće od „Most na 12-tom“  do Kiseljaka. Članovi udruženja „Kiseljak“ su napunili 150 vreća smeća.  Pored regionalnog puta očišćen je i centar Čečave.

Akcija je protekla dinamično uz pjesmu, a domaćin Milorad – Mićo Milovanović je častio gajbom piva po završetku akcije, a njegova porodica je iznijela mezu za dobrovoljce. Takođe se zahvaljujemo svim domaćinima koji su počastili, te prolaznicima koji su svratili i uputili riječi podrške, ostavili  pića i slatkiša našoj dječici koja su učestvovala u akciji.

KP „Komunalac“ je imao pune ruke posla dva dana. U nedelju, po završetku akcije, otišao je pun kamion smeća iz Čečave, a u ponedeljak ujutro se vratio po još jednu turu iz Čečave i po smeće sakupljeno na Kiseljaku. Koliko odvuče „Komunalac“ toliko i naš dobrovoljac Nebojša Savković natovari u svoju prikolicu i odvuče na privremenu deponiju sa koje su preuzeli komunalci. Računamo da je prešao stotinu kilometara  tovareći smeće a tek treba napomenuti da je svaka vreća smeća  prešla preko njegovih ruku. Naravno, Marko Simeunčević mu je pomogao tako što je odvukao par prikolica smeća.

Nakon završetka akcije učesnici su otišli na ručak na „Eko oazu“ gdje su dočekani sa posnim ručkom kojim je častio organizator Milan Milašinović  povodom rođenja kćerke.

Nakon ručka organizatori Milan Milašinović i Siniša Lazić su sa dobrovoljcima pričali o trajnim rješenjima odlaganja smeća koji bi se mogli uraditi na prostoru Čečave. Sve ovo su izvornom pjesmom propratili Neđo Kusturić i Milorad Savković – Mijad.

Akcija i ručak su protekli uz poštovanje svih epidemioloških mjera. Ovom prilikom se zahvaljujemo svima koji su učestvovali u ovoj akciji, bilo kao dobrovoljci ili sponzori.

Učesnici akcije

Dobrovoljci sa prostora Čečave
Aleksandar Lazić
Nebojša Savković
Damjan Savković
Veseljko Lazić
Veselin ( Mladena) Savković
Đorđe Gajić
Filip Gajić
Luka Gajić
Pavle Gajić
Željko Simeunić
Milorad Savković – Mijad
Nedeljko Kusturić
Marko Simeunčević
Milivoj Tomić
Čedo Gogić
Siniša Lazić
Milan Milašinović

PD „VIZANT“
Aleksandar Dakić
Petar Đukić
Slaviša Prodanović
Danijel Petrović

KUD „Dušan Stanković“
Vedran Lazić
Nataša Mastilović
Biljana Prodić
Ana Mastilović
Vanja Lazić
Teodora Simeunčević
Jovana Popović
Jovana Prodanović
Sara Ivanović
Ena Dujić
Matea Ivanić
Danijela Đekanović
Nikolina Ivanović
Nikola Ivanović
Emilija Simaković
Dejana Vasić
Marija Prodić
Lazar Prodić
Lana Đukić
Dario Prodanović
Vinka Pajunović
Milovan Pajunović
Vinka Tomić
Mile Tomić
Biljana Prodanović

Izvještaj

R.br. IZVOR FINANSIRANJA IZNOS
1. Milan Milašinović 432,96KM
2. Đuro Prodanović 300KM
3. Dragan Prodanović – Šabija 50KM
4. Zoran Tomić – Biser 50KM
UKUPNO 832,96KM
Tabela 1. Izvor finansija
R.br. UTROŠENA SREDSTVA IZNOS
1. Ručak za dobrovoljce 385.92KM
2. Piće za vrijeme akcije i za ručak 91.60KM
3. Vreće za smeće 114.59KM
4. Sigurnosna oprema (rukavice, prslučad, sredstvo) 151.76KM
5. Gorivo 78.00KM
6. Razno 11.09KM
UKUPNO 832,96KM
Tabela 2. Utrošak

Galerija fotografija

Organizatori akcije: Milan Milašinović i Siniša Lazić

0 Komentara

Još nema komentara

Ostavite komentar

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.