Омладинци савладали Рудар, сениори поражени у Какмужу

Комшијски дерби у оквиру 1. кола Омладинске лиге ГФС Добој, одигран је у Чечави, гдје су се састали Укрина и Рудар из Станара.

Омладинци Укрине почастили су комшије са седам голова у мрежи, те на сјајан начин започели нову такмичарску сезону у Омладинској лиги ГФС Добој.

ФК ,, Укрина “ 7-3 ФК ,, Рудар “ Станари

ПЛИТКА УКРИНА, ПОТПУНО ПРЕСУШИЛА У КАКМУЖУ:

Јуче је одиграно треће коло на регионалном ,, Центру “ гдје су фудбалери Укрине гостовали подно Озрена у Какмужу, гдје своје домаће утакмице игра екипа Звијезде.

Био је ово сусрет двије екипе које до задњег тренутка нису знале своје статусе у којим лигама ће наставити такмичење у сезони 2023/24.

Екипа из Чечаве у последњим тренуцима одбила је позив из канцеларије ФСРС да у сезони 2023/24 буде члан друголигашког ,, Запада “, јер како је наведено из УО клуба позив је стигао ,, пет до дван’ест “ те нису били у могућности прихватити нови изазов ради организације у клубу и недостатка играчког кадра.
Домаћа екипа из Какмужа на крају претходне сезоне била је екипа испод црте што је значило селидбу у нижи ранг, односно четврту лигу.
Међутим стицајем околности пред сами старт шампионата какмужани су враћени у трећи ранг такмичења, гдје су замијенили екипу Минерала из Б. Врућице који су као прваци у претходној сезони одустали од наступа у друголигашком друштву, те су одлуком ФСРС избачени у најнижи ранг такмичења.

А сада да се вратимо у кратким цртама у 90 минута утакмице у Какмужу.

У једној фер и коректној утакмици фудбалери домаће екипе показали су више жеље и воље, те сасвим заслужено уписали прва три бода ове сезоне на ,, Центру “.

Домаћа екипа боље отвара утакмицу, те већ у 4. минути користи смушеност у одбрани Укрине те долази до вођства од 1-0.

Након постигнутог гола имали су домаћи фудбалери још једну сјајну шансу, али ударац одлази тик поред гола Шљивића.

Фудбалери Укрине успијевају успоставити равнотежу на терену, те крећу да контролишу игру.

Издвојићемо два покушаја Којића са дистанце, који је заједно са новим именом у екипи Вујичићем оставио последњи атом снаге на терену.

Поновно гости пријете у два наврата пречка је била савезник домаћина.

Гол за изједначење постигнут је у 34. минути утакмице, када Маркуљевић погађа мрежу домаће екипе.

До краја полувремена домаћа екипа у 45. минути реализује ударац са 11 метара, те на предах одлази са вођством од 2-1.

У другом дијелу игре поновно домаћа екипа пријети у пар наврата, да би се фудбалери Укрине поновно активирали те озбиљније запријетили ка противничком голу.

Поновно гости погађају пречку и пропуштају пар солидних прилика за изједначење резултата.

У 62. минути Кусић и Берак улазе у игру умјесто Видића и Поповића.

У 70. минути домаћа екипа постиже свој трећи гол на утакмици, а свега осам минута касније и свој четврти и јасно даје до знања чети из Чечаве да бодови остају на домаћем терену.

Трострука измјена у редовима гостију у 82. минути попут оне ,, хајд да нисте џаба дошли “ када у игру улазе Микановић, Продић и Стокић, умјесто Кулаге, Живковића и Пејичића.

Било како било, убрзо се зачула пиштаљка главног судије Тодића који је са својим помоћницима сјајно судио свих 90. минута.

На крају висок пораз екипе коју са клупе предводе Липић и Видовић и озбиљна лекција да нешто не функционише како треба, а шта то ћемо препустити другим особама нека саме процијене.

Домаћој екипи у име гостујуће екипе упућујемо честитке на побједи, те захвалност на гостопримству и трећем полувремену након утакмице.

У наредном колу екипа Укрине ће угостити екипу Црквине из Шамца 10.09. од 16:30 часова.

ФК ,, Звијезда “ Какмуж 4-1 ФК ,, Укрина “