Ukrina tone

Utakmice 8. kola Područne lige Doboj protekle su bez iznenađenja. Liješće drži korak u trci za prvo mjesto, dok ga sve više gubi Ukrina. Nakon solidnog starta Čečavci su ušli u rezultatsku krizu koja traje već mjesec dana. U posljednje četiri utakmice ne samo da nisu uspjeli da pobijede, nego su osvojili samo jedan bod uz tri vezana poraza, što je rezultovalo padom na osmu poziciju na tabeli. Bratstvo je iskoristilo dvije uzastopne domaće utakmice i probilo se na treće mjesto. U Kruškovom Polju Zvijezda je razbila Mladost, dok su Kakmužani do pobjede došli iz dva dosuđena penala. Sloga je prvo poluvrijeme riješila u svoju korist, ali je kapiten Simić oba puta bio siguran sa 11 metara. Trebava je još jednom upisala sigurne bodove na domaćem terenu.

Osmo kolo obilježio je, nažalost, još jedan prekid, ovaj put u Gajevima. Gosti iz Obudovca nezadovoljni suđenjem demonstrativno su napustili teren u 70. minutu pri vođstvu Zvijezde 3:2. Utakmica je bila uzbudljiva sa puno preokreta, ali je ipak glavnu riječ imao – sudija! Žuti kartoni su pljuštali na sve strane, a pokazana su i tri crvena – jedan za domaćina i dva za goste. Ako svemu navedenom dodamo i dosuđen jedanaesterac kristalno je jasno ko je bio "igrač utakmice". Takmičarska komisija donijeće odluku koji rezultat će biti registrovan, ali ono o čemu bi trebalo da se razmišlja u područnom savezu su razlozi čestih prekida na "malim-velikim" terenima širom regije. Da podsjetimo, ovo je drugi prekid u ovoj ligi (u prvom kolu prekinuta utakmica Ukrina-Zadrugar), a odigrano je tek osam kola. Uz to, od početka sezone prekinute su i utakmice Polet (B)-Željezničar (RFL Centar) i Rudar-Borac 1975 (MOL Doboj). Očigledno je da postoji mnogo problema u kvalitetu suđenja, ali i u edukaciji igrača.