Хајдуци пали у Чечави, побједе кадета и сениора на домаћем терену

ХАЈДУЦИ ПАЛИ У ЧЕЧАВИ, ПОБЈЕДЕ КАДЕТА И СЕНИОРА НА ДОМАЋЕМ ТЕРЕНУ:

Протекла октобарска недјеља на стадиону покрај Мале Укрине била је резервисана за фудбал, а љубитељи најважније споредне ствари на свијету имали су прилику да испрате првенствене утакмице Укрининих селекција.

Дан окупан сунцем са температуром од 25° Целзијуса, дио године у народу познат као ,, Михољско љето “ привукао је мјештане наших села да пруже подршку домаћој екипи у борби за нове бодове.

У јутарњем термину од 10:00 часова на терен је изашла кадетска селекција, те укрстила копља са гостујућом екипом Хајдука из Кожуха у дербију 6. кола Омладинске кадетске лиге ГФС Добој.

Утакмица са много борбе на терену припала је домаћој екипи, која је након преокрета славила резултатом 2-1, а стријелци за домаће били су Васић Огњен и Суботић Ђорђе.

Наредно 7. коло које је и последње за јесењи дио шампионата кадете води у Костајницу гдје ће одмјерити снаге са екипом Наших крила у недјељу 15.10. од 10:00 часова.

СЕНИОРИ У ИГРИ 11 на 8 САВЛАДАЛИ ГОСТЕ ИЗ БАТКУШЕ:

Утакмицама 8. кола настављен је јесењи дио шампионата у Регионалној лиги ,, Центар “, а фудбалери Укрине на домаћем терену угостили су екипу Хајдука из Баткуше.

Гостујућа екипа суочена са многобројним проблемима у Чечаву је стигла са свега 8 играча.

Овом приликом желимо да упутимо подршку једном сјајном клубу, који се у претходном мандату нашег клуба на ,, Центру “ показао као сјајан домаћин, а ми им желимо да преброде тешке дане који су захватили њихов клуб и да се чим прије врате у пуном сјају на фудбалску сцену.

Једна од оних утакмица која није имала превелику динамику и јак темпо отишла је у корист домаће екипе.

У једној лаганој, фер и коректној утакмици екипа Укрине стигла је до четврте побједе на ,, Центру “.

Домаћи долазе у вођство у 10. минути преко капитена Квржића који главом погађа за 1-0.

У наставку игре са пар сјајних интервенција истакао се гостујући голман који је одличним парадама зауставио пар покушаја домаћих фудбалера.

Гости у 30. минути долазе до изједначења резултата 1-1, а стријелац гола био је Остојић.

Два минута након тога домаћи фудбалери преко Којића поновно долазе у вођство од 2-1.

Са резултатом из 32. минута отишло се на полувријеме.

У другом дијелу игре виђена су још три гола на утакмици.

Први од та три дјело је Кулаге у 60. минути утакмице.

У 62. минути умјесто Пејичића и Поповића у игру улазе Б. Продић и Ђукић.

Фудбалери Укрине преко Д. Вучића у 65. минути долазе и до четвртог гола на утакмици.

Још једна двострука измјена у екипи Укрине у 65. минути када из игре излазе Д. Вучић и Зарић, а у игру улазе Д. Продић и Васиљевић.

Пети гол за Укрину у 71. минути постигао је Васиљевић за коначних 5-1 како је гласио резултат ове утакмице.

На крају утакмице велики поздрави и загрљаји играча оставили су једну лијепу слику утакмице јер како каже стара народна пословица ,, пријатељ се у невољи познаје “, а наши фудбалери су спустили гард и одиграли лагану утамицу како не би гостима нанијели резултатксу катастрофу, што је препознато од стране гостујућих фудбалера.

Овом побједом екипа Укрине уписала је нова три бода те сада има 13 и заузима 6. мјесто на табели Регионалне лиге ,, Центар “.

У наредном 9. колу фудбалери Укрине гостују код екипе Рудара из Станара, а утакмица је на распореду у суботу 14.10. од 17:30 часова у Станарима.

ФК ,, Укрина “ 5-1 ФК ,, Хајдук “ Баткуша