Још један успијешан викенд фудбалера Укрине

ТЕБИ МОЈА ЧЕЧАВО СА ЉУБАВЉУ ИГРАМО! НАШИ ХРАБРИ МОМЦИ ДОНИЈЕЛИ ВЕЛИКИ БОД У ЧЕЧАВУ-МАЛУ СРБИЈУ. ОМЛАДИНЦИ У СЈАЈНОЈ УТАКМИЦИ ПОБИЈЕДИЛИ ОЗРЕН ИЗ ПЕТРОВА ( гласи наслов текста на званичној фб страници Укрине )

Протеклог викенда селекције Укрине одиграле су своје првенствене утакмице.

У суботу 08.05.2021. године сениорска екипа одиграла је утакмицу 2. кола Лиге за првака Регионалне лиге ФС РС – Центар. У оквиру овог кола гостовали су у Осјечанима код екипе Требаве.

У утакмици која је уједно била и дерби кола, виђено је свашта, момци из Чечаве показали су како се бори за грб клуба, те одиграли сјајних 90 минута.

Од самога почетка утакмице кренуле су чарке и почеле се стварати тензије како на самом терену, тако и ван њега.

Главни судија утакмице млади Јевтић поновно је показао своје антиталенат да суди утакмице.

Већ на самоме почетку издвојићемо врло оштар старт са леђа на Гојића, који је у најмању руку за јавну опомену, међутим то за главног судију није тако изгледало.

Упрскос лошем суђењу главног судије, морамо похвалити двојицу помоћних судија младог и перспективног Ерлетића, те искусног Веселиновића, који су показали свој ауторитет на овој утакмици, ауторитет кога главни судија утакмице није имао.

Запријетили су играчи Укрине преко Г. Квржића који је сјајно шутирао, а његов ударац успијева крајњим напорима да одбрани голман домаће екипе.

Имала је и домаћа екипа шансу да дође до предности, али испријечио се Бјеличић.

Поновно је запријетила Укрина у пар наврата, али ударци М. Зорановића, Г. Квржића, Кулаге нису завршили у мрежи.

Пошто је главни судија све конце и ауторитет изгубио од самомога почетка утакмице, велики број прекршаја који нису санкционисани јавном опоменом, довео је управо средином полувремена до прекида утакмице, када представници Укрине се обраћају делегату због катастрофалног суђења Јевтића, а тренер домаће екипе у тим моментима низом псовки и погрдних ријечи пријети клупи Укрине.

Након тога ка клупи Укрине долазе двојица редара те упућују отворене пријетње читавој екипи како неће изаћи живи са стадиона, све на очиглед помоћног судије који крајње професионално позива главног судију утакмице да прекине исту, док се ствари не доведу под контролу.
На захтјев званичних представника Укрине да се позову органи МУП-а, главни судија упозорава представнике да не раде то, те излази са обиљеженог дијела за игру и упућује се ка клупи домаће екипе, гдје води разговор као у кафани са особама на клупи.

Након пар минута прекида настављена је утакмица, борбено је било на сваком дијелу терена гдје су момци из Чечаве максимално се залагали за сваку лопту.

Играо се 39. минут утакмице када један од домаћих играча игра руком у казненом простору, а Укрина добија пенал.
Ударац Гојића са 11 метара брани голман домаће екипе.

Након промашеног једанаестерца имала је Укрина још пар шанси до краја полувремена, али без промјене резултата.

Друго полувријеме кренуло је истим темпом као и прво, са много борбености и жеље да се оствари што бољи резултат.

Хладан туш за момке из Чечаве десио се у 52. минути када домаћа екипа долази до вођства.

У 55. минути Којић прави прекршај, након кога га домаћи играчи опкољавају, а један од њих га удара руком с леђа и обара на земљу, а све пред очима главног судије, који Којићу због прекршаја даје жути картон, као и играчу домаће екипе који је за учињено благо санкционисан, јер у свим нормалним срединама за исто слиједи искључење.

Нису момци из Укрине посустали у намјери да дођу до изједначења резултата, покушали су Вучић, Кулага, Гојић, након њих и Г. Квржић, али промјене резултата није било.

У 73. минути из игре на заслужени одмор излази капитен Г. Продић, а шансу са клупе добија Б. Зорановић.

Минут након тога Укрина након једне лијепе акције долази до изједначења, Кулага шаље у казнени простор лопту са стране, а сјајни Којић феноменално погађа мрежу домаће екипе.

И након изједначења момци тренера Липића наставили су са сјајном игром са надом да ће однијети пун плијен у Чечаву.

Поновно немила сцена на ,, терену “ у Осјечанима, након што Јевтић не досуђује чист прекршај над Којићем, а Којић у жељи да врати лопту фаулира играча противничке екипе, који га поновно нападају и бацају на земљу, тражећи од главног судије искуључење.

Сјајну шансу да доведе Укрину у вођство пропушта Гојић, који погађа пречку, а након тога у шанси се нашао и Б. Зорановић, али промјене резултата није било.

На крају ФК ,, Требава “ Осјечани 1-1 ФК ,, Укрина “ Чечава

Велики број грешака главног судије утакмице који се на истој понио крајње непрофесионално за посао којим се бави, а надамо се да је све то испратио и забиљежио контролор суђења поштовани господин Стефановић.

Из Укрине поручују:

Наши момци остварили су сјајан резултат и поносно су донијели бод у Чечаву из Осјечана, истих оних који наше велико село Чечаву, наш клуб јесенас изружише и попљуваше на подмукао начин, након што нису могли поднијети пораз од наших сјајних момака.

Истим тим желимо поручити да прво погледају у своје двориште и око себе, па тек онда осуђују туђе,
,, ЗАШТО ВИДИШ ТРУН У ОКУ БРАТА СВОГА, А БРВНА У ОКУ СВОМЕ НЕ ОСЈЕЋАШ? “ Лицемјере! ,, ИЗВАДИ НАЈПРИЈЕ БРВНО ИЗ ОКА СВОГА, ПА ЋЕШ ОНДА ВИДЈЕТИ ИЗВАДИТИ ТРУН ИЗ ОКА БРАТА СВОГА! “

Велику захвалност дугујемо као и увијек сјајним нашим навијачима, који су били додатни вјетар у леђа нашим момцима.

У наредном 3. колу које се игра у недељу 16.05.2021 од 17:00 часова наша екипа угостиће екипу Звијезде из Какмужа.

ОМЛАДИНЦИ УПИСАЛИ НОВУ ПОБЈЕДУ:

Јуче су своју утакмицу 11. кола Омладинске лиге ГФС Добој одиграли омладицни против екипе Озрена из Петрова.

У једној правој фудбалској љепотици, малишани тренера Продића побиједили су резултатом 2-1 екипу из Петрова.

У наредном колу у суботу омладинска селекција гостује у Кожухама код екипе Хајдука