Побједе Укрине, омладинци потопили Требаву, сениорима три бода из Дугог Поља

Јуче су своје првенствене утакмице одиграле екипе Укрине, омладинска екипа била је домаћин Требави из Осјечана, док је сениорска екипа гостовала у Модричи у тамошњем селу Дуго Поље код екипе Слоге.

ОМЛАДИНЦИ СЕДМИЦОМ ПОЧАСТИЛИ ГОСТЕ ИЗ ОСЈЕЧАНА:

У утакмици 7. кола Омладинске лиге ГФС Добој екипа Укрине поразила је екипу Требаве из Осјечана резултатом 7-1.

Показали су поновно омладинци тренера Продића сјајну игру, културно понашање на терену, а резултати које остварују су још један показатељ великог труда и рада који је уложен да се поновно активира омладински погон клуба.

Стријелци голова на овој утакмици били су:
Софрић, Пејичић, Симеунић 2х , Суботић, Продановић и Марковић.

Омладинска екипа тренутно заузима друго мјесто на табели са 18 освојених бодова и гол разликом 29:5.

У наредном колу које је на распореду 01.11.2020 са почетком у 10:00 часова, Укрина ће угостити екипу Борца из Б. Лужана, тренутног лидера првенства.

СЕНИОРИ ДОНИЈЕЛИ НОВА ТРИ БОДА У ЧЕЧАВУ:

Екипа тренера Липића, одиграла је јуче нову првенствену утакмицу у оквиру 12. кола Регионалне лиге ФС РС – Центар, те као гост савладала екипу Слоге из Дугог Поља резултатом 1-2.

Поновно је прије почетка искусни Микелини одрадио сјајно загријавање Укринине екипе, те их тако максимално спремио за 90 минута борбе за три бода.

Од самога почетка утакмице кренула је Укрина јако ка голу Дугопољаца са намјером да у Чечаву донесе нове бодове.

Није се пуно чекало на први гол на утакмици, играо се. 8. минут када Укрина након једне лијепе акције постиже гол. Топић сјајно центрира лопту, а све то на другој страни прати сјајни Којић који погађа за вођство Укрине.

Покушали су домаћи да се врате у игру, али изабраници Липића су то без већих проблема рјешавали на најбољи начин те спријечили покушаје домаћина да дође до изједначења.

Није пуно требало Укрини да поновно створи пар прилика за гол, али у пар наврата се испријечио голман домаће екипе.

Играо се 25. минут утакмице када поновно након лијепе акције Укрине, Миладић одлично центрира лопту у шеснаестерац, а Лукић феноменално волејом погађа мрежу домаће екипе за вођство од 0:2.

Нови гол на утакмици виђен је два минута касније, играо се 27 минут када домаћа екипа постиже гол из слободног ударца, те смањује резултат на 1:2.

Није пуно то пореметило игру момака који носе дрес Укрине, размјена кратких пасова, смиреност у игри красило је игру током свих 90 минута утакмице.

До краја полувремена није било промјене резултата.

У другом полувремену већ на самом почетку Ђурић, који је претрпио два оштра старта с леђа, због повреде остаје у свлачионици, а шансу умјесто њега добија млади Бачић.

Темпо утакмице био је исти са много борбе и жеље да се оствари што бољи резултат.

Нови пех за Липића свега након пар минута игре, тачније у 52. минути Г. Продић због повреде напушта терен, а у игру улази искусни Микелини.

Запријетили су домаћи, а морамо издвојити интервенцију Бјеличића.

Након тога покушали су играчи Укрине преко Миладића и Којића, али промјене резултата није било.

Створили су домаћи још једну изгледну прилику након прекида, али Липићеви момци су били максимално сконцентрисани па су брзо отклонили опасност испред гола Бјеличића.

Већ у једном од наредних напада Лукић избацује два играча домаће екипе дриблиногом, шутира али његов ударац одлази поред стативе.

У 85. минути домаћа екипа пропушта зицер када ударац галовом одлази поред гола.

До краја утакмице умјесто Лукића, шансу је добио Б. Продић.

На крају коначних Слога Д. Поље 1 : 2 Укрина Чечава

Овом побједом Укрина је остала на другој позицији регионалног каравана са 28 освојених бодова.

У наредном колу које се игра 01.11.2020 године у 14:00 часова Укрина ће у Чечави угостити екипу Скугрића.

Из Укрине се захваљују пријатељу клуба Слађану Слађи Станојевићу који је возио играче на утакмицу, а такође се захваљују и пријетељу клуба Зорану Томићу власнику кафе бара ,, Бисер “ Чечава на обезбијеђеним сендвичима за играче, те обезбијеђеним пићем након повратка у Чечаву.