Пукла петарда у Чечави, Укрина побиједила Руданку

Након нешто више од три мјесеца паузе, јуче је почео прољетни дио првенства Регионалне лиге ФС РС- Центар.

У оквиру 16. кола у Чечави, екипа Укрине дочекала је екипу Руданке из истоименог мјеста.

Од самога почетка кренула је Укрина јако ка голу гостујуће екипе у жељи да што прије стигне до позитивног резултата.

Запријетили су изабраници тренера Липића у пар наврата, али промјене резултата није било.

Играо се 16. минут утакмице када након досуђеног слободног ударца на неких 20-ак метара лопту намијешта Горан Квржић, који маестрално погађа мрежу гостујуће екипе за предност од 1-0.

Издвојићемо након тога један покушај гостујуће екипе, али мрежа Петровића остала је нетакнута.

Након тога Укрина преузима поново теренску иницијативу, издвојићемо покушај новајлије Гојића који у клизећем положају шутира лопту са стране, али она не завршава у голу.

Након тога створене су нове шансе пробали су Г. Продић, а затим и Којић, али ипак до промјене резултата није дошло.

Играо се 37. минут утакмице када Укрина након једне лијепе акције долази до корнера, лопту са стране убацује Г. Квржић, а Горан Продић матира главом голмана екипе из Руданке за предност од 2-0.

До краја полувремена издвојићемо још један покушај Гојића, који сјајно шутира, а његова лопта одлази пар милиметара од мјеста гдје се спајају статива и пречка.

У другом полувремену темпо игре био је исти, стварали су играчи Укрине шансе, покушао је Вучић пар пута, али се испријечио голман гостију.

Нису ни гости били безопасни, након прекида сам испред Петровића долази играч гостију те са 3 метра запуцава лопту у стативу, на срећу по нашу екипу.

Играо се 60. минут када Г. Квржић изводи корнер, а лопта долази до борбеног Којића који погађа за предност домаће екипе од 3-0.

У 71. минуту младог С. Продановића, који је пружио одличну партију тренер Липић шаље на заслужени одмор, а умјесто њега шансу добија Добривоје Лазић.

Након пар минута, тачније у 75. Г. Квржић одлази на заслужени одмор, а шансу добија Б. Зорановић.

Нису посустајали домаћи у жељи да до краја утакмице постигну још који гол.

У 80. минуту С. Квржић излази из игре, а шансу добија Д. Продић.

Након једне акције домаће екипе која је кренула од голмана Петровића, па преко Г. Продића и Бијелца, лопта на страну долази до Д. Продића, који лопту прослеђује до Гојића, кога гостујући играчи фаулирају на 20ак метара.
Лопту након прекида изводи Кулага, а у гужви у казненом простору најбоље се поставља Д. Вучић који оставља лопту за Којића, који својим другим голом доноси предност Укрини од 4-0.

У самоме финишу утакмице у 90. минуту прекршај на неких 53 метра за домаћу екипу, Г. Продић изводи исти, те сјајно погађа са велике удаљености гол гостију, за вођство од великих 5-0.

Велика побједа домаће екипе на прољетној премијери, што је још један од показатеља сјајног рада и сложности читавог колектива екипе Укрине, кренувши од сјајних играча, тренера и Управног одобра клуба, који са много труда, рада, воље и жеље постижу сјајне резултате.

Овом побједом и са нова три бода Укрина и даље има исто бодова као и екипа Скугрића, три мање од првопласиране екипе.

У наредном колу 14.03.2021 Укрина путује на гостовање у Баткушу код екипе Хајдука.

ФК ,, Укрина “ 5-0 ФК ,, Руданка “