Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Укринине селекције оствариле побједе протеклог викенда

Протеклог викенда наше екипе одиграле су своје првенствене утакмице, те у истим уписале побједе.

Прво су у суботу своју утакмицу одиграли наши омладинци, гдје су у оквиру другог кола Омладинске лиге ГФС Добој гостовали у Петрову код екипе Озрена.

На премијерној утакмици наша екипа уписала је побједу резултатом 1-3, те на сјајан начин започела нову такмичарску сезону.

У наредном трећем колу наша екипа ће угостити екипу Вучијака из Мајевца, утакмица ће се одиграти у недељу 12.09.2021 у 10:00 часова.

СЕНИОРИ ПРЕОКРЕТОМ ДО ПОБЈЕДЕ И ПРВА ТРИ БОДА НА ДРУГОЛИГАШКОЈ СЦЕНИ:

Јуче је своју првенствену утакмицу одиграла наша сениорска екипа у оквиру четвртог кола Друге лиге ФС РС – Запад, а противник нашој екипи била је екипа Борца из Шамца.

У једној тврдој утакмици са много борбености и са једне и са друге стране наша екипа дошла је до побједе над екипом из Шамца.

Након почетног одмјеравања снага, претежно на средини терена, створене су и прве прилике на утакмици.

Виђено је пар покушаја и на једној и на другој страни, али промјене резултата није било.

Сјајну шансу има ли су гостујући фудбалери након прекршаја, када прави пројектил из слободног ударца погађа стативу.

Своје прилике да угрозе гол гостујуће екипе, пропустили су Вучић и Г. Квржић.

Ипак на предах између два полувремена отишло се са резултатом 0:0.

У другом полувремену слична сликао као и из првог дијела утакмице, борбеност за сваку лопту, гдје се противник није штедио ни најмање.

Поновно је виђено пар шанси и на једној и на другој страни, али на висини задатка били су голмани.

Играо се 57. минут утакмице, када гостујућа екипа долази до вођства од 0-1.

Нису наши момци посустајали у намјери да бодови овог недељног поподнева остану у Чечави.

Играо се 69. минут повратник у нашу екипу Г. Квржић сјајно изводи слободан ударац, а на другој стативи све то сјајно прати Д. Новић који погађа за поравнање резултата 1-1.

У 85. минути Вучић излази из игре, те одлази на заслужени одмор, а шансу добија Ђурић.

Кренули су наши момци муњевито ка голу гостију у финишу утакмице, а резултат велике жеље да се дође до три бода крунисан је у 88. минути утакмице.

Млади Босић пробија по страни те сјајно у казненом простору проналази Г. Квржића, који сјајно избацује два гостујућа играча, а један од њих га руши у казненом простору, те на асистенцију помоћног судије, главни судија показује на 11 метара.

У том моменту међу навијачима, њих преко 150, настао је мук, очи свих присутних гледале су у извођача једанаестерца.
Гојић узима лопту у своје руке, те је намијешта на 11 метара, главни судија даје знак да се најстрожија казна изведе, а Гојић шаље голмана у једну, а лопту у другу страну, за ерупцију одушевљења на трибинама и вођство наше екипе од 2:1.

У самом финишу утакмице Гојић излази из игре испраћен овацијама и аплаузом, а у игру улази Јовић.

Имали су гости прилику да дођу до изједначења, али наши момци су успијешно спријечили тај покушај.

Убрзо је главни судија означио крај утакмице, а наша екипа уписала прву побједу на друголигашкој сцени, те дошла до важна три бода.

Велику захвалност упућујемо нашим навијачима, који су истински и искрено пружили подршку нашој екипи и вјеровали да ће наше момке кренути резултати, а наши момци су се одужили свима њима побједом.

Захвалност упућујемо предсједнику Скупштине клуба Драгану Нунићу који је обезбиједио пиће након утакмице.

У наредном колу, 12.09.2021. године наша екипа путује на гостовање у Брод код екипе Полета.

ФК ,, Укрина “ Чечава 2-1 ФК ,, Борац “ Шамац