Ukrina častila peticom, het-trik Dujakovića

Motivisana Ukrina je pružila odličnu partiju i ispratila Rudar sa pet golova u mreži. Istakao se najiskusniji igrač domaćih Zoran Dujaković sa tri gola, koji je bio nerješiva enigma za zadnju liniju Rudara.
Početak utakmice nije nagovještavao ovakav rasplet, pošto su gosti prvi došli do prilike. U 5. minutu Smiljanić je dobro šutirao sa oko 20 metara, a golman Ukrine Petrović odbio loptu u korner. Nakon kornera Kokić se nije najbolje snašao u šesnaestercu domaćih, a odmah zatim Marković ne zahvata loptu na pravi način i propada još jedna prilika Rudara …

Stadion u Čečavi. Gledalaca: 100. Sudija: Novo Panić. Pomoćnici: Ršum Simić i Željko Marić. Delegat: Milorad Baroš. Strijelci: 1:0 Dujaković (19'), 2:0 Dujaković (32'), 2:1 De.Kerić (51'), 3:1 Lipovčić (64'), 4:1 S.Prodić (65'), 5:1 Dujaković (90'). Žuti kartoni: Stokić, Da.Kerić (Rudar). Igrač utakmice: Zoran Dujaković (Ukrina)

Ukrina: Petrović (kap), Smiljanić (od 67' Pavlović) , Miladić, G.Prodić, Radonjić, Vidaković, Lipovčić (od 47' Vuković), Kopić (od 46'Savković), Kvržić, S.Prodić, Dujaković. Trener: M.Dakić

Rudar: Kvržić, Bojinović (od 64' Vidović), Panić, De.Kerić, Stokić, Kovačević, Kokić (kap) (od 46' Da.Kerić), Ž.Marković, Smiljanić, Simić, Radić. Trener: Đ.Pantić

…Motivisana Ukrina je pružila odličnu partiju i ispratila Rudar sa pet golova u mreži. Istakao se najiskusniji igrač domaćih Zoran Dujaković sa tri gola, koji je bio nerješiva enigma za zadnju liniju Rudara. Početak utakmice nije nagovještavao ovakav rasplet, pošto su gosti prvi došli do prilike. U 5. minutu Smiljanić je dobro šutirao sa oko 20 metara, a golman Ukrine Petrović odbio loptu u korner. Nakon kornera Kokić se nije najbolje snašao u šesnaestercu domaćih, a odmah zatim Marković ne zahvata loptu na pravi način i propada još jedna prilika Rudara. Praktično prvu priliku na utakmici izabranici trenera Dakića stvorili su u 16. minutu, kada je sa 25 metara Dujaković pogodio iz slobodng udarca -1:0! Zanimljivo je da lopta nije dotakla mrežu: od prečke se odbila na tlo i vratila se u teren. Pomoćni sudija Simić je pokazao da je lopta prešla gol-liniju, a Novo Panić pokazao na centar. Golman Kvržić je loše reagovao iako je lopta išla u njegovu stranu, a djelimično se iskupio sedam minuta kasnije kada je sačuvao svoju mrežu u situaciji "1:1" sa Slavišom Prodićem. Domaći su nastavili sa napadima, a prednost je udvostručena u 31. minutu nakon neuspjele ofsajd zamke gostiju. Iskusni Dujaković iskoristio je neuigranost odbrane Rudara i mirno završio dobru akciju – 2:0. Do kraja poluvremena bivši igrač Rudara Slaviša Kvržić je pogodio prečku, a Lipovčić šutirao pored gola. Jedinu priliku Rudar je imao u 42. minutu kada je nakon presječene lopte na sredini pokušao Smiljanić, a Petrović još jednom dobro reagovao.

Na poluvremenu je izašao Kokić koji je dobio neugodan udarac u koljeno još početkom utakmice, a zamijenio ga je Danijel Kerić. Već u 46. minutu Kvržić je izveo slobodan udarac za domaće, ali je lopta otišla preko gola. U 51. minutu Dejan Kerić vješto koristi dobru loptu Simića i smanjuje rezultat na 2:1, donoseći nadu u povoljan rezultat na kraju. Međutim, ovo je bila gotovo jedina dobra akcija Rudara u utakmici, a vrijedna pomena je još pogođena prečka Radića iz slobodnog udarca krajem utakmice. Ukrina je dominirala tokom cijelog meča, a u samo dva minuta raspršile su se nade Rudara. Prvo je Lipovčić u 64. minutu donio svom timu 3:1, a samo minut kasnije nakon greške na sredini terena Srđan Kvržić je četvrti put vadio loptu iz mreže. Domaći ne prestaju sa napadima, pa je golman Rudara čak i spasio svoj tim veće katastrofe, a u posljednjim trenucima meča Dujaković postiže svoj treći, a peti gol za Ukrinu. Čista i više nego zaslužena pobjeda domaće ekipe, a Rudar očekuje još jedno gostovanje. Za sedam dana putuje se u Kožuhe na noge Hajduku koji još uvijek nema osvojenog boda. Ukrina u sljedećem kolu gostuje u Kotorskom.