Чечавско коло на Укринин начин

Протеклог викенда екипе Укрине одиграле су своје првенствене утакмице у којима су уписале побједе на гостовањима.

У суботу су своју првенствену утакмицу у оквиру 6. кола Омладинске лиге ГФС Добој одиграли омладинци Укрине.

У комшијском дербију екипа тренера Д. Продића савладала је Рудар из Станара, резултатом 0-1.

Овом побједом Укрина је стигла до другог мјеста на табели са 15 освојених бодова.

Из Укрине се захваљују родитељима који су обезбиједили превоз дјеци до Станара, те Продић Биљани власници трговине ,, Код Ђоке “ Чечава која је за дјецу обезбиједила сокове и сендвиче.

У наредном колу 25.10.2020 ( недеља ) у 10:00 часова омладинци Укрине угостиће екипу Требаве из Осјечана.

СЕНИОРИМА ПУН ПЛИЈЕН ИЗ КАКМУЖА, ЗВИЈЕЗДА ПАЛА:

Јуче је своју првенствену утакмицу одиграо сениорски тим Укрине, те са гостовања из Какмужа донио три бода у Чечаву.

Са намјером да се врате кући са побједом од самога почетка кренули су изабраници тренера Липића јако и фуриозно ка голу домаће екипе.

Морамо да издвојимо да је прије почетка утакамице, Никола Микелини који ускоро упловљава у професионалне тренерске воде загријао и спремио екипу за ову утакмицу.

Прво велику шансу за Укрину имао је Лукић, голман је већ био савладан, а лопту са гол линије крајњим напорима успијева изнијети играч домаће екипе.

Након тога покушао је и Г. Квржић, али овога пута интервенисао је голман домаће екипе.

Запријетили су домаћи, али сјајно је интервенисао Бјеличић.

Након тога екипа Укрине поновно је диктирала темпо утакмице, задња линија Бијелац, Г. Продић праћена бековима Новић- Топић одрадила је сјајно своје задатке на утакмици.

Средином терена господарио је двојац из Дервенте Којић- Кулага, снажни и јаки Којић на коме је направљено много оштрих прекршаја одиграо је бриљантно полувријеме, док је Кулага свих 90 минута провео у борби за сваку лопту на средини терена.

Повратници у Укрину након одрађених суспензија Миладић и Ђурић на крилним позицијама стварали су много проблема задњој линији домаће екипе.

Чаробњак са лоптом Г. Квржић и ако чуван двојицом домаћих играча проналазио је простора да упосли своје саиграче у гол шансе.

Најближи противничком голу био је искусни Лукић, који је одиграо још једну добру утакмицу.

У наставку утакмице своје шансе имали су Миладић, Ђурић, Којић али њихови покушаји нису довели до промјене резултата, па се на полувријеме отишло без постигнутог гола.

Већ на полувремену Липић је био приморан да направи измјену, умјесто Којића који је добио оштар ударац ушао је Б. Зорановић.

Наставила је Укрина у истом ритму утакмицу, створене су нове шансе за гол, сваки наредни напад био је све опаснији и опаснији по гол домаће екипе.

Играо се 64. минут када након фине акције лопта долази до Лукића, а он пребацује лопту са лијеве на десну страну, а све то сјајно прати брзоноги Миладић који снажно шутира и погађа за вођство екипе из Чечаве 0-1.

Свега три минута након постигнутог првог гола Укрина постиже нови гол, Г. Квржић са стране убацује лопту она долази до Г. Продића који исту одлаже за Б. Зорановића, а Б. Зорановић рутински погађа за 0-2.

У 69. минути Лукић одлази на заслужени одмор, а шансу добија повратник у редове чечаваца након одрађене суспензије С. Квржић.

Већ у једном од наредних напада након што је ушао у игру С. Квржић је нанизао три играча домаће екипе, али његов шут није био довољно јак па је то голман домаће екипе одбранио.

У 75. минути Ђурић напушта терен, а шансу добија млади Бачић.

Нови гол на утакмици виђен је у 77. минути када домаћа екипа долази до смањења резултата 1-2 након што им је оправдано досуђен једанаестерац.

Није примљени гол утицао на игру момака из Чечаве који су и даље диктирали темпо игре.

Резултат сјајне игре крунисан је новим голом у 84. минути када Миладић са 30ак метара сјајно шутира и матира голмана домаће екипе за вођство од 1-3.

Након тога Бачић пропушта двије сјајне гол шансе, његови ударци одлазе тик преко и поред гола.

У 87. минути екипа Звијезде након прекида постиже свој други гол.

На крају сасвим заслужена побједа Укрине резултатом 2-3.

Овом побједом Укрина и даље заузима друго мјесто на табели Регионалне лиге ФС РС – Центар, са два бода мање од првопласиране екипе.

У наредном колу које се игра 25.10.2020 Укрина поновно путује на гостовање, овога пута у Дуго поље код екипе Слоге.

ФК ,, Звијезда “ Какмуж 2-3 ФК ,, Укрина “ Чечава