Продић и Липић уписали нове побједе на клупи Укрине, омладинци и сениори савладали своје ривале

Јуче је омладинска екипа Укрине одиграла своју првенствену утакмицу у оквиру 5. кола Омладинске лиге ГФС Добој, те савладала Вучијак из Мајевца резултатом 4-1.

Стријелци голова за Укрину били су:
Пејичић, Петровић, Симеунић и капитен Дарио Продановић.

Након пет одиграних кола омладинска екипа Укрине заузима трећу позицију на табели са 12 бодова и гол разликом 21:4.

У наредном колу које се игра у суботу 17.10.2020 Укрина гостује у Станарима код екипе Рудара.

СЕНИОРИ У ВРХУ РЕГИОНАЛНОГ ЦЕНТРА:

Јуче је своју првенствену утакмицу одиграо и сениорски тим Укрине у оквиру 10. кола Регионалне лиге ФС РС – Центар, те савладао екипу Слоге из Јакеша резултатом 3-2.

Суочен са бројним изостанцима ради картона, Липић је на располагању имао 13 фудбалера.

Већ од самог почетка кренула је Укрина јако ка голу гостујуће екипе, те су створене прве шансе за гол на утакмици.

Није се пуно чекало да се мрежа гостујуће екипе затресе, играо се 6. минут када Пајуновић испуцава лопту од свога гола, те проналази Б. Зорановића који погађа за вођство Укрине 1-0.

Након тога запријетили су гости, а Пајуновић сјајно брани покушај гостију да дођу до изједначења.

Наставила је Укрина у истом ритму утакмицу, сјајна игра крунисана је новим голом у 12. минути када гол постиже Г. Квржић.

У наставку утакмице Лукић пропушта прилику да постигне гол, његов ударац одлази поред гола.

Играо се 28. минут када Г. Квржић сјајном лоптом проналази бриљантног Б. Зорановића који постиже свој други гол на утакмици за вођство од 3-0.

До краја полувремена покушао је Кулага, али његов ударац брани голман гостију, покушао је и Г. Продић након корнера, али његов ударац одлази поред гола.

У другом полувремену мало лошија игра Укрине довела је до учесталијих напада гостујуће екипе.

Нису изостали ни покушаји Укрине за гол, Лукић је имао шансу, његов шут зауставља голман гостију.

Ипак нови гол на утакмици виђен је у 58. минути када гости након изведеног корнера смањују резултат на 3-1.

У 59. минуту умјесто младога 18-огодишњег Продановића који је пружио добру партију улази Бјеличић, овога пута имао је нову улогу у екипи, да заигра на позицији крилног играча.

Након пар минута у наставку игре затресла се мрежа гостујуће екипе, Бјеличић постиже гол, али на сигнализацију помоћног судије гол је поништен ради офсајда.

Нова велика шанса за Укрину овога пута снажни Којић након центаршута удара лопту главом, али пречка спречава да лопта заврши у мрежи.

У самом финишу утакмице гости стижу до новог гола, након шута лопта незгодно одскаче испред Пајуновића те завршава у мрежи.

На крају ФК ,, Укрина “ 3-2 ФК ,, Слога “ Јакеш.

Овом побједом Укрина је стигла до нова три бода, те и даље заузима друго мјесто на табели са 22 освојена бода.

У наредном колу сениорска екипа путује на гостовање код екипе Звијезде из Какмужа.

ФК ,, Укрина “ Чечава 3-2 ФК ,, Слога “ Јакеш

⚽️Бојан Зорановић ( ас. Немања Пајуновић )