Кадети протутњали кроз Појезну, сениори киксали

ФУРИОЗНИ КАДЕТИ САВЛАДАЛИ БОРАЦ ИЗ Б.ЛУЖАНА, СЕНИОРИ ПОНОВНО КИКСАЛИ:

Протеклог викенда наше екипе одиграле су своје првенствене утакмице у оквиру својих лигашких такмичења.

У недељу кадетска екипа тренера Д. Продића гостовала је у Појезни код екипе Борца из Б. Лужана, те убједљиво славила са високих 0-8.

Након одигране три утакмице наша кадетска екипа заузима прво мјесто на табели са 9 бодова и бриљантном гол разликом 17:1.

У наредном колу које се игра 26.09.2021 у 10:00 часова наша екипа угостиће екипу Требаве из Осјечана.

Велику захвалност упућујемо власнику Требава експрес из Добоја који је финансирао трошкове превоза наших кадета.

СЕНИОРИ ПОРАЖЕНИ ОД ПРОГРЕСА ИЗ КНЕЖЕВА:

У недељу су утакмицу 6. кола Друге лиге ФС РС Запад одиграли наши сениори.

Противник у овом колу нашој екипи била је екипа Прогреса из Кнежева.

У једној фер и коректној утакмици више задовољства за славље имали су гости из Кнежева.

Иако је наша екипа кренула од самога почетка утакмице јако ка голу гостију из Кнежева на крају није успјела славити.

Имали су наши фудбалери сјајних шанси у току првог полувремена, али покушаји капитена Г. Продића, Тодорића, Новића нису завршили у мрежи.

Катастрофална грешка главног судије утакмице младога приједорчанина Пилиповића, који прво у 9. минути не досуђује чист једанаестерац за нашу екипу, након што лопта погађа у руку гостујућег играча.

И гостујући играчи су били већ стали и помирили се са чињеницом да је пенал, али млади Пилиповић говори нашој екипи ,, није вам ово подручна лига, ово је друга лига гдје се пенали не свирају “

Питамо се послије ове изјаве какав је критеријум да се досуди једанаестерац, да ли је исти у сваком рангу такмичења?

Игра је настављена даље, поновно су наши играчи запријетили, овога пута М. Зорановић је покушао, али промјене резултата није било.

Поновно у главном кадру био је судија Пилиповић, Вучић пробија одбрану гостујуће екипе, те хитро улијеће у казнени простор, а гостујући играч га обара са леђа, на очиглед свих присутних нови једанаестерац није досуђен.

Казна за промашаје услиједила је у 41. минути када гости постижу гол за 0-1.

У другом полувремену наша екипа није се могла препознати на терену у односу на прво полувријеме.

Иако су имали пар шанси наши играчи исте нису претворили у гол.

У 63. минути Кулага излази из игре, а шансу добија Босић.

У 68. минути А. Продановић излази из игре а шансу добија Јовић.

Играо се 74. минут утакмице када након грешке наше екипе гости постижу и други гол за вођство од 0-2.

У 80. минути Вучић излази из игре, а шансу добија До. Лазић.

У 82. минути М. Зорановић пресијеца напад гостију те истрчава у контру, а све то прате Г. Квржић и Стојановић, а Стојановић погађа за смањење резултата 1-2.

Ипак нова грешка стајала је нашу екипу још једног гола у 88. минути гости стављају тачку на и, те постижу трећи гол.

ФК ,, Укрина “ Чечава 1-3 ФК ,, Прогрес “ Кнежево

⚽️ Стојановић Жељко

У наредном колу наша екипа гостује у Челинцу 26.09.2021.

Велико хвала упућујемо свим нашим навијачима, а захвалност упућујемо и донаторима на овој утакмици