Лопта се поновно закотрљала, Укрина уписала побједу

У суботу се након скоро два мјесеца паузе закотрљала лопта у Чечави.
У првом колу Лиге за првака Регионалне лиге ФС РС – Центар Укрина је угостила екипу Хајдука из Кожуха.

Већ од самога почетка изабраници тренера Липића кренули су јако ка голу гостујуће екипе.

Жеља да се чим прије дође до предности крунисана је већ у 2. минуту утакмице, сјајан центаршут Г. Квржића из корнера искористио је С. Којић, који главом погађа за вођство екипе Укрине од 1-0.

Након постигнутог гола створили су нове шансе играчи Укрине, покушао је Вучић, а затим и Д. Лазић, али њихове покушаје зауставио је голман гостију.

А онда…
,, Господин “ са пиштаљком у рукама Маринко Цвјетковић преузима посао у своје руке, циркусантско суђење момка који је очигледно залутао у свијет фудбала, који својом појавом и поступцима све чари једне фудбалске утакмице уништи.
Досуђен прегршт прекршаја за гостујућу екипу, прекршаја које само једна таква особа може досудити.

У 21. минуту Вучић излази сaм пред голмана, гдје се види очигледан контакт, голмана и Вучића, а Цвјетковић додјељује жути картон Вучићу због симулације. Жалосно…

Имали су гости половином првог полувремена одличну шансу за изједначење, али сјајно је интервенисао голман Петровић, који је поновно одиграо одличну утакмицу, те момцима у дресу Укрине дао додатни вјетар у леђа својим учешћем у игри током утакмице.

Успијевали су играчи Укрине да дођу до гола гостију и озбиљније запријете када је то било могуће. Кажемо ову реченицу због тога што скоро сваку пресијечену акцију гостију и одузету лопту главни судија карактерисао је као прекршај, што је створило додатни револт свих присутних.

До краја полувремена издвојићемо покушаје Гојића и Вучића, али се у пар наврата испријечио голман гостију.

У другом полувремену виђена је иста слика као и у првом дијелу утакмице, Укрина је наставила у истом темпу утакмицу.

Играо се 55. минут утакмице када Новић одузима лопту од играча гостију, а главни судија досуђује ,, прекршај “ за госте, овом одлуком извукао је живце играчима Укрине и службеним представницима.
Прво капитен Бијелац добија други жути картон након што се обратио судији да објасни шта је досудио.

Након капитена поцрвенио је и предсједник клуба Ђекановић.

Након прекида који је трајао неколико минута настављена је утакмица.

У 61. минути Липић у игру уводи С. Квржић умјесто Вучића, како би затворио рупу у одбрани, због искључења Бијелца.

И ако са играчем мање нису играчи Укрине клонули, наставили су у истом ритму утакмицу.

У 71. минути Кулага одлази на заслужени одмор, а шансу добија брзоноги Миладић.

Управо је Миладић запријетио након пар минута на терену, али промјене резултата није било.

Покушали су гости ударцима са дистанце, али све је то лако у казненом простору покупио голман Петровић.

Играо се 82. минут када екипа Укрине добија једанаестерац који је Цвјетковић једва досудио, али ударац Ђуричића брани голман гостију, а Миладић не успијева одбијену лопту да смјести у мрежу.

У финишу Г. Квржић одлази на заслужени одмор, а шансу добија Д. Продић.

Још једну сјајну шансу пропустили су фудбалери Укрине у последњим минутама утакмице.

На крају можемо рећи заслужена побједа Укрине резултатом 1-0.

Из Укрине се захваљују гостујућој екипи на фер и коректности током утакмице, коју је својим незнањем у добром дијелу уништио главни судија са својим помоћницима.

У наредном колу у суботу 08.05.2021 Укрина путује у Осјечане код првопласиране екипе Требаве.

ФК ,, Укрина “ 1-0 ФК ,, Хајдук “ Кожухе