Пропуштене прилике скупо коштале Укрину

Протеклог викенда одиграно је 18. коло на друголигашкој сцени, а у оквиру овог кола екипа Укрине угостила је екипу Дубрава из истоименог мјеста код Градишке.

Пред нешто више од двијестотине љубитеља фудбалске игре који су упркос свјежем и хладном времену као и увијек испунили трибине стадиона у Чечави, одиграна је једна фер и коректна утакмица између двије наведене екипе.

Велика борбеност и мноштво лијепих потеза виђено је на терену, што је вијерна публика знала препознати и наградити аплаузима.

Отворили су момци из Укрине сјајно утакмицу, кренули су фуриозно ка голу гостујуће екипе, која је своје шансе чекала из евентуалних полуконтри и контри.

Покушавала је Укрина да постигне гол, али једноставно лопта није хтјела у гол.

Половином првог дијела утакмице, мрежа гостујуће екипе се затресла, али гол Гојића поништен је због недозвољене позиције.

Након тога на другој страни гости погађају стативу.

Поновно су запријетили наши момци преко Лукића, Г. Квржића, Г. Продића и у пар наврата Вучића, али без промјене резултата.

Тако се на паузу између два полувремена отишло сa резултатом 0-0.

У наставку игре екипа Укрине наставила је гдје је стала у првом полувремену.

Наша екипа пропустила је низ прилка за постизање гола и промјену резултата.

Најближи да затресе мрежу гостујуће екипе у два покушаја био је Вучић, који шансе које је имао не претвара у голове.

Запријетили су наши момци и након прекида и убацивања са стране, али у пар наврата испријечио се голман гостујуће екипе.

И како то обично у фудбалу буде, за све пропуштене и не реализоване шансе, услиједи казна, а управо се то десило и нашој екипи.

Играо се 68. минут утакмице, када гостујућа екипа буквално из ничега постиже гол за вођство од 0-1.

У 69. минути двострука измјена у нашој екипи, Вучић и Живковић излазе из игре, а у игру улазе млади Босић и Југовић.

Борбеност на терену није мањкала ни након примљеног гола, али је времена све мање било.

У 80. минуту Гојић излази, а у игру улази Ђуричић.

Четири минута након тога у игру улазе С. Квржић и Кулага, умјесто Г. Квржића и Лукића.

Ипак убрзо се зачула пиштаљка главног судије, који је означио крај фудбалске утакмице у Чечави.

Велики жал остаје Липићу и изабраницима за пропуштене прилике, које су на крају имале цијену минималног пораза у овој утакмици.

У наредном колу наша екипа путује на гостовање у Шамац код екипе Борца.
Утакмица се игра у суботу 26.03.2022. године са почетком у 15:00 часова.

Захваљујемо се нашем младом тренерском стручњаку Огњену Зарићу, који обавља функцију помоћног тренера славног швајцарског клуба FC ,, Basel 1893 “ на донацији 20 пари штуцни за нашу екипу.

Захвалност упућујемо Драгану Нунић, Бобану Смиљанић и Југославу Гојић који су за нашу екипу обезбиједили пиће након утакмице.