Укрина и Полет 1926 подијелили бодове

Протеклог викенда одиграно је 20. коло на друголигашком западу, а екипа Укрине угостила је екипу Полета 1926 из Брода.

У једној фер и коректној утакмици гдје је температура била пар подиока изнад нуле, наша екипа имала је више од игре. Упркос хладноћи наша публика њих око 100 пружила је подршку нашим момцима.

Већ на самоме почетку утакмице, сјајну шансу пропушта Лукић, који један на један са голманом шутира преко гола. Након Лукића у шанси се нашао и Г. Квржић, али без промјене резултата.

У 29. минути играч гостујуће екипе игра руком у казненом простору, а ударац са 11 метара шутира Лукић, а голман гостујуће екипе зауставља и брани пенал Лукићу.

Након тога гости су покушали са дистанце, али без већих проблема по гол Нинковића.

Поновно је наша екипа имала двије сјајне шансе када Гојић и Г. Продић не успијевају убачене лопте са стране спровести у мрежу.

Тако се на полувријеме отишло са резултатом 0-0.

У другом полувремену поновно се наставила доминација наше екипе на терену.

Наши играчи у пар наврата пропустили су сјајне шансе да доведу нашу екипу у вођство. Право је чудо како нити један покушај наше екипе није крунисан голом.

Играо се 55. минут утакмице, када наша екипа долази до вођства од 1-0. Након слободног ударца на средини терена и упућене лопте у казнени простор, Гојић додаје Ђуричићу лопту, који исту прослеђује до Којића, који се најбоље сналази у гужви у казненом простору те постиже гол за велику радост наше екипе.

Наша екипа наставила је у истом ритму утакмицу, поновно мноштво пропуштених прилика.

У 63. минути из игре излазе Којић и Гојић, а у игру улазе С. Квржић и Кулага.

И како је то у фудбалу записано за све оно пропуштено слиједи казна, а управо је то задесило нашу екипу у 65. минути, када гости буквално ни из чега долазе до изједначења резултата 1-1.

Након примљеног гола и даље су наши играчи покушали да нашу екипу доведу у вођство, Г. Квржић и Зеленковић покушавају из слободних удараца, али без промјене резултата

Како се ближио крај утакмице нервоза се полако увукла у редове наше екипе, па су гости могли до пуног плијена, али у два наврата Нинковић сјајно интервенише.

У 85. минути умјесто Симића улази Вучић.

У самоме финишу утакмице и Вучић пропушта шансу да затресе мрежу противника.

Убрзо се зачула пиштаљка главног судије утакмице, којом је спуштена завјеса на утакмицу 20. кола Друге лиге ФС РС- Запад у Чечави.

ФК ,, Укрина “ Чечава 1-1 ОФК ,, Полет 1926 “ Брод

⚽️ Синиша Којић ( ас Бојан Ђуричић )

У наредном колу наша екипа у недељу 10.04.2022. године путује у Кнежево код екипе Прогреса, утакмица се игра од 15:30 часова.