Укрина петицом почастила Жељу

ПУКЛА ПЕТАРДА У ЧЕЧАВИ, УКРИНА ПЕТИЦОМ ПОЧАСТИЛА ДОБОЈСКИ ЖЕЉЕЗНИЧАР:

У недељу је одиграно 14. коло Друге лиге ФС РС Запад, а у оквиру овог кола наша екипа угостила је екипу Жељезничара из Добоја.

У једној фер и коректној утакмици по веома хладном времену наша екипа стигла је до друге побједе у првенству.

Већ од самога старта кренули су наши момци фуриозно ка голу гостујуће екипе, гдје су створили велики број изгледних прилика за гол.

Голман гостујуће екипе имао је пуне руке посла, покушавали су Гојић, Г. Квржић, Зорановић, Вучић да затресу мрежу гостујуће екипе.

Покушаји наших момака крунисани су голом у 10. минути утакмице, након једне лијепе акције наших момака, Г. Квржић центрира лопту са стране, а Гојић погађа мрежу гостујуће екипе за вођство од 1-0.

У наставку игре пропустила је наша екипа пар зицера да дође до повећања резултата.

Имала је гостујућа екипа једну полушансу након прекида, али без веће опасности по гол Петровића.

Мрежа гостујуће екипе поновно се затресла, али овога пута Босић се нашао у недозвољеној позицији, па гол није признат.

У 33. минути младог Босића, мијења С. Квржић.

До краја полувремена најближи да постигне гол био је М. Зорановић, али овога пута статива је била савезник гостујуће екипе.

На полувријеме се отишло са минималном предношћу наше екипе.

У другоме полувремену идентична слика оној из првог дијела утакмице.

Играо се 50. минут утакмице када Гојић упошљава Вучића, а Вучић погађа за 2-0.

Нови гол висио је у ваздуху, само је било питање времена када ће лопта завршити у мрежи гостујуће екипе, имали су своје шансе наши момци Тодорић, Гојић, Вучић…

Нови гол виђен је у 69. минути утакмице, Г. Продић пресијеца напад гостију, те истрчава са лоптом ка голу гостију, гдје проналази Вучића, који постиже свој други гол на утакмици за вођство наше екипе од 3-0.

У 77. минути у листу стријелаца уписује се сјајни Којић, који сјајно постиже гол, за вођство наше екипе од 4-0.

У 78. минути Г. Квржића, мијења Д. Продић.

Пошто је наша екипа за ову утакмицу имала на располагању четири голмана, двојици је дата шанса да заиграју неку другу позицију на овој утакмици.

У 83. минути двострука измјена у нашој екипи М. Зорановић и Вучић одлазе на заслужени одмор, а шансу са клупе добијају Шљивић и Бјеличић.

Сјајну шансу да се упише у стријелце након центаршута Д. Продића пропушта управо Бјеличић.

Пар минута касније Кулага проналази Д. Продића, који са 20ак метара подиже себи лопту на волеј, те шутира, али његов ударац одлази пар центиметара преко пречке.

Тачку на и у 90. минути поставља Којић, кога упошљава Гојић, а Којић погађа за 5-0.

Убрзо након постигнутог гола зачула се пиштаљка главног судије који је означио крај ове утакмице.

Ово је уједно била и последња утакмица наше екипе ове јесени пред домаћом публиком и на домаћем терену, подсјетимо до краја шампионата остало је још једно коло, а оно је на распореду у недељу 21.11.2021 у 13:00 часова, када наша екипа гостујуе у Теслићу код екипе Пролетера.

ВЕЛИКУ ЗАХВАЛНОСТ ДУГУЈЕМО СЈАЈНОЈ НАШОЈ ПУБЛИЦИ КОЈА ЈЕ УПРКОС ХЛАДНОМ ВРЕМЕНУ ПРУЖИЛА ПОДРШКУ НАШОЈ ЕКИПИ ЊИХ ПРЕКО 100.

А сада ћемо искористити прилику да позовемо све наше навијаче да у недељу заједно са нашим момцима крену у Теслић те пруже нашој екипи подршку.

Захваљујемо се Миловану Нунићу Цулету и Драгану Нунићу који су обезбиједили пиће нашој екипи након утакмице, те Јевти Ђукићу на финансијској помоћи од 150 КМ.

ФК ,, Укрина “ 5-0 ФК ,, Жељезничар “ Добој