Укрина побиједила добојски Жељезничар

ЗЕЛЕНКОВИЋ ДИЈЕЛИО АСИСТЕНЦИЈЕ, ЧЕТВОРИЦА ПОГАЂАЛА, УКРИНИ ТРИ БОДА ИЗ ДОБОЈА:

У 29. колу Друге лиге ФС РС група Запад, екипа Укрине гостовала је у Добоју код екипе Жељезничара.

У дербију зачеља табеле виђена је права голеада на терену, а екипа Укрине стигла је до побједе.

Није се дуго чекало на први гол, играо се 7. минут утакмице када домаћа екипа долази до вођства.

Није примљени гол много утицао на игру Укрине, прву изгледну шансу пропушта Г. Квржић, када његов ударац одлази мало преко гола.

Била је Укрина та која је већином држала лопту у својим ногама, те је стварала шансе пред противничким голом.

Добра игра крунисана је у 21. минути утакмице, Зеленковић изводи слободан ударац са стране, голман домаће екипе одбија лопту до Којића који сјајно закуцава лопту у мрежу за изједначење резултата 1-1.

Домаћа екипа запријетила је у наставку, али Нинковић сјајном одбраном зауставља тај покушај.

На другој страни у шансама се налазе Ђурић, Вучић, али мрежа се није затресла.

Ипак у 30. минути након лијепе акције наше екипе Зеленковић упошљава Живковића, који постиже свој први гол у дресу Укрине, те доводи нашу екипу у вођство од 1-2.

Играо се 35. минут утакмице када домаћа екипа добија једанаестерац, а ударц са ,, креча “ домаћи играч шаље високо преко гола.

Пропустили су наши момци још пар прилика да постигну још који гол у првом полувремену.

Када се очекивао крај утакмице домаћа екипа  долази до изједначења резултата од 2-2, а са тим резултатом се отишло на одмор.

На полувремену Којић због добијеног ударца остаје у свлачионици, а умјесто њега шансу добија Југовић.

Мало су Липић и Видовић изротирали позиције играчима што је у другом полувремену испоставиће се знатно утицало на игру екипе.

Велики број пасова и лијепих акција виђен је у игри наше екипе, а нису изостајали ни ударци ка голу домаће екипе.

Одлична игра крунисана је новим голом у 59. минути утакмице када Зеленковић проналази Тодорића који доводи нашу екипу у вођство од 2-3.

У 59. умјесто стријелца Тодорића у игру улази свјежи Гојић.

Након постигнутог гола погодили су наши момци стативу и пречку, С. Квржић након прекида, а недуго након тога ударац Вучића главом завршава на пречци.

Играо се 70. минут утакмице Зеленковић шаље лопту након прекида у казнени простор, проналази С. Квржића који постиже гол за вођство наше екипе од 2-4.

У 72. минути Кулага одлази на заслужени одмор, а у игру улази С. Лазић.

Свега пар минута након тога управо се С. Лазић нашао очи у очи са голманом, али његов ударац одлази поред гола.

У 83. минути двострука измјена у нашој екипи из игре излазе Г. Квржић и Вучић, а шансу са клупе добијају браћа Продић, Дејан и Блаженко.

До краја утакмице домаћа екипа пропустила је једну одличну шансу, али ударац домаће екипе одлази поред гола Нинковића.

На другој страни терена у самоме финишу утакмице наша екипа могла је да постигне још два гола, али С. Лазић пропушта прво један, а након пар минута и други зицер да затресе мрежу домаће екипе.

Захваљујемо се домаћој екипи на гостопримству и коректности.

А велико хвала иде и нашим навијачима који су били додатни вјетар у леђа нашој екипи.

У наредном колу које је уједно и последње за ову сезону наша екипа ће у општинском дербију угостити екипу теслићког Пролетера.

Утакмица се игра 05.06.2022. године са почетком у 17:30 часова.

ФК ,, Жељезничар “ 2-4 ФК ,, Укрина “