Недеља у знаку фудбала у Чечави

ОМЛАДИНЦИ САВЛАДАЛИ ЗВИЈЕЗДУ ИЗ КАКМУЖА, СЕНИОРИ ПОКАЗАЛИ ЗУБЕ ЛИДЕРУ ДРУГОЛИГАШКОГ ЗАПАДА, АЛИ ЛИДЕР УЗ ДОСТА СРЕЋЕ НА КРАЈУ СЛАВИО:

Протекла недеља у нашем селу Чечави била је у знаку фудбала, а оно што управо људе са наших простора окупља у овом назовимо ,, лудом “ времену јесте ФК ,, Укрина “.

Поновно су трибине нашег стадиона тог 31. дана октобра мјесеца биле мјесто гдје се окупио велики број мјештана Чечаве и околних села, становника саме општине Теслић, као и околних општина Станари, Добој, Дервента, Прњавор… а наравно утакмици 12. кола Друге лиге Запад присуствовала је и група навијача екипе из Лакташа.

Па кренимо редом:

У јутарњем термину од 10:00 часова, утакмицу 10. кола Омладинске кадетске лиге ГФС Добој, одиграла је наша омладинска селекција.

Противник омладинцима тренера Д. Продића била је екипа Звијезде из Какмужа.

Поновно су наши дјечаци одиграли једну сасвим солидну утакмицу, те славили резултатом 4-0.

Новом побједом наша екипа и даље је лидер шампионата са 19 освојених бодова и сјајном гол разликом 38:2.

У наредном колу у суботу 06.11.2021 године наша екипа гостује у Руданци код истоимене екипе.

СЕНИОРИ ПРУЖИЛИ СЈАЈАН ОТПОР ЛИДЕРУ ДРУГОЛИГАШКОГ ЗАПАДА:

Након утакмице омладинске селекције, своју утакамицу одиграли су и наши сениори.

Као што смо већ рекли у уводном дијелу овог текста, утакмица 12. кола Друге лиге ФС РС Запад, између екипа Укрине и Лакташа одиграна је пред више од 250 љубитеља најважније споредне ствари на свијету.

А на терену, сјајних 11 момака наше екипе, храбро је изашло пред првопласирану екипу на табели, те показало јуначко срце пред знатно јачом екипом из Лакташа.

Од самога старта утакмице видјела се жеља и борба наше екипе, да парира лакташанима.

Запријетили су гости са дистанце што ће се испоставити као њихова једина озбиљна шанса у првом полувремену.

Противник се није штедио ни у најмању руку, права мушка игра виђена је на терену што је овај дуел додатно учинилио занимљивијим.

Наша екипа имала је пар полушанси, али гол противника није био угрожен.

Тежиште игре било је већином на средини терена, гдје је виђено много дуела за сваку лопту, а борбеност наше екипе публика је награђивала аплаузима.

На полувријеме се отишло са резултатом 0-0.

Након петнаестоминутног предаха услиједио је наставак утакмице.

А на терену поновно иста слика као и из првог полувремена.

Покушавала је гостујућа екипа да сломи чврсти бедем наше екипе, али им то није полазило за руком.

Мали број прилика пред голом и на једној и на другој страни током свих 90. минута игре.

Мали пад концентрације након корнера у 65. минути коштао је нашу екипу гола, када гости долазе у вођство од 0-1.

Нису наши момци посустали ни у наставку игре након примљеног гола, те су и даље били равноправан противник лакташанима.

У 80. минути умјесто Ђурића који је као и остатак екипе пружио сјајну партију шансу добија Д. Продић.

У самоме финишу утакмице поновно након корнера лоша реакција наших момака донијела је гостима нови гол, што ће се испоставити као крајњи резултат ове утакмице.

У 89. младога Босића, мијења Јурић.

На крају иако поражени од знатно јачег противника, можемо бити поносни на наше момке, а надамо се да ће и нашу екипу кренути, те ће се извући из низа лоших резултата.

Велико хвала нашим навијачима који су поновно пружили сјајну подршку нашој екипи.

ФК ,, Укрина “ 0-2 ФК ,, Лакташи “

У наредном колу у суботу 06.11.2021 наша екипа гостоваће у Жеравици, гдје ће нас очекује утакмица са домаћом екипом Јединства.