Спектакл у Чечави: Укрина – Црквина 4-2

ФК Укрина / Фото: cecava.org

Недјеља је дан у Чечави резервисан за спортски догађај. Главни актери су фудбалери на С.Ц. Чечава. Тако је било и данас, велики спортски дан за цијелу нацију. ТВ пријемници били су ужарени од репрезентације Србије у кошарци, фудбалу, одбојци, тенису. Од јутра до поноћи редају се такмичења у разним дисциплинама, а као прилика да се изађе из куће на лијеп сунчани дан, управо је фудбалска утакмица у Чечави. Састале су се екипе Укрине и Црквине. Укрина је испала из 2. лиге, а Црквина је ушла из 4. лиге. Међутим, Црквина је у успону, што су показали прије пар дана у утакмици купа Др. Милан Јелић, када су са Радником из Бијељине играли у Црквини 0:0, али су нажалост послије пенала испали из купа. Прије данашње утакмице обије екипе су имале по побједу, неријешено и пораз, тако да је ова утакмица као вага, у којем смјеру ће отићи даљи пласман. Ко је дошао, није се покајао. Нешто мање од стотињак гледалаца уживало је у спектаклу на стадиону С.Ц. Чечава који су нам приредиле екипе домаће ФК Укрине и ФК Црквине. Утакмицу су боље отворили домаћи фудбалери. Маркуљевић је покушавао, али гостујући голман је био на висини задатка. У 18. минуту Младен Петруљевић доводи госте у водство, за радост десетак распјеваних и расположених навијача Црквине. Шансе су се редале на обадвије стране, али на полувријеме се одлази са 0:1 за гостујућу екипу.

Након нешто боље одиграног првог полувремена, фудбалери Црквине су у наставку појачали, те су у 51. минуту голом Бориса Панића дошли до 0:2. Тада је Укрина осјетила да мора да појача: или ће да поплави Црквину, или ће да пресуши у свом кориту. Само након двије минуте, Милан Маркуљевић постиже сјајан гол из слободног ударца за 1:2, да би у 55. минуту Драган Вучић упутио асистенцију, а млади дијамант Бранислав Пејичић се нашао на правом мјесту и закуцао у мрежу за 2:2. У 63. минуту поново Вучић убацује у казнени простор, а на прву у мрежу спроводи лопту млади Никола Стокић за 3:2 и велики делиријум на стадиону у Чечави. У 73. минуту високи Антонијо Васиљевић пресијеца гостујући напад, узима лопту и лобује голмана са 30-ак метара за коначних 4-2 у корист Укрине. На трибинама је поново завладао делиријум, устало је и старо и младо, а срећа на лицима била је оно што смо чекали – оно за шта се боре људи у ФК Укрини, који своје вријеме дају да створе услове за рад и функционисање клуба.

Овом приликом се захваљујемо гледаоцима на посјети, те их позивамо у суботу на утакмицу у Руданку.