Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Укрина из Српца донијела три бода у Чечаву

УКРИНА ИЗ СРПЦА ДОНИЈЕЛА ТРИ БОДА У ЧЕЧАВУ:

Протеклог викенда одигране су утакмице 8. кола на друголигашком ,, Западу “, а наша екипа у оквиру овог кола гостовала је у Српцу код екипе Слоге.

Липић је за ову утакмицу имао на располагању 17 играча, иако није могао да рачуна на све ради радних обавеза.

У једној фер и коректној утакмици виђено је много борбе на терену, лијепих потеза и прилика и на једној и на другој страни.

Наша екипа на самоме почетку пропушта двије шансе да затресе мрежу домаће екипе.

Играо се 11. минут утакмице када Зеленковић погађа мрежу домаће екипе за вођство од 0-1.

Након тога домаћа екипа створила је пар прилика пред голом Нинковића, али без промјене резултата.

Домаћа екипа након слободног ударца са неких 20ак метара била је најближа да дође до изједначења, када погађају стативу.

На другој страни наша екипа такође је створила пар изгледних шанси, али промјене резултата није било.

Поновно је домаћа екипа запријетила, али Нинковић сјајном одбраном брани волеј ударац домаћем играчу.

На предах се отишло са вођством наше екипе од 0-1.

У другом дијелу игре домаћа екипа кренула је на све или ништа у жељи и нади да чим прије дођу до изједначења, али стрпљивост и концентрација Липићевих изабраника била је на врхунском нивоу.

Сјајну шансу за нашу екипу пропушта Б. Зорановић који се вратио у екипу након дужег времена.

На другој страни Нинковић сјајним одбранама у пар наврата спријечио је домаће играче да постигну гол.

Стрпљивом и чврстом игром како је вријеме одмицало наши играчи створили су нервозу у домаћим редовима.

Командант одбране Којић који је својим сјајним партијама ушао у срца свих навијача нашег клуба, заједно са тројцем Стојковић, Босић и Пећић на овој утакмици зауставили су бројне покушаје домаћих играча.

На средини терена снажне дуеле водили су Кулага, Хаџикадунић, Лукић, Б. Зорановић ( касније Гојковић ), те сјајни Зеленковић и као најистуренији Радоја.

У 59. минути Б. Зорановић одлази на заслужени одмор, а умјесто њега шансу добија Гојковић.

У 72. минути сјајни Пећић излази из игре, а умјесто њега шансу добија Д. Продић.

Убрзо након тога Гојковић излази један на један са голманом те пропушта сјајну шансу да постигне гол, те уведе нашу екипу у мирну завршницу утакмице.

Поновно су домаћи играчи покушавали на све начине стићи до изједначења, али промјене резултата није било.

У самоме финишу дебитантске минуте за сениорску екипу уписао је млади Петровић који је ушао умјесто Радоје.

Након 5 минута надокнаде времена зачула се пиштаљка главног судије утакмице којом је означен крај исте за велика три бода наше екипе.

Захваљујемо се људима окупљеним око ФК ,, Слога “ Србац на фер и коректној игри, те на гостопримству прије, током и послије утакмице.

Наша екипа у наредном колу угостиће екипу Прогреса из Кнежева.

ФК ,, Слога “ Србац 0-1 ФК ,, Укрина “ Чечава