Укрина сезону отворила побједом

УКРИНА СЕЗОНУ НА ,, ЦЕНТРУ “ ОТВОРИЛА ПОБЈЕДОМ НА ДОМАЋЕМ ТЕРЕНУ, ХЕТ-ТРИК МАРКУЉЕВИЋА:

Протеклог викенда бубамара се поновно закотрљала на теренима широм Републике Српске.

Своју премијеру на ,, Центру “ у сезони 2023/24 фудбалери Укрине имали су на домаћем терену гдје су угостили екипу Црвене звијезде из Обудовца.

У једној фер и коректној утакмици имали смо прилику да видимо седам голова, од тога пет у мрежи гостујуће екипе, те два у мрежи екипе са Мале Укрине.

Домаћи фудбалери ушли су одлучно у ову утакмицу са жељом да три бода остану у Чечави.

Није се дуго чекало да видимо први гол на утакмици, играо се 12. минут када новајлија у дресу Укрине, Маркуљевић матира голмана гостујуће екипе.

Након постигнутог гола домаћи фудбалери поновно имају пар изгледних шанси, али их нису реализовали голом.

Нови гол на утакмици виђен је у 34. минути, а Маркуљевић поновно погађа мрежу екипе из Обудовца за вођство Укрине од 2-0.

Пејичић у наставку пропушта двије сјајне прилике, али се у 45. минути на најбољи начин за пропуштено искупљује, те потиже гол за вођство 3-0 у корист домаће екипе.

У другом дијелу игре виђена су још четири гола, а први од та четири виђен је у 58. минути када Маркуљевић долази до хет-трика, а домаћа екипа до четвртог гола.

У 62. минути Пејичић излази из игре, а у игру улази Кнежевић.

Гости пропуштају двије сјајне прилике да дођу до гола, када је статива била савезник Шљивића.

На другој страни Вучић у два наврата не успијева матирати голмана гостију, један ударац одлази тик поред стативе, док други пројектил са 25 метара погађа пречку.

Двострука измјена у редовима домаћих у 70. минути Кулага и Д. Продић излазе из игре, а својих 20 минута добијају Микановић и Д. Продановић.

У 71. минути гости постижу гол, те смањују резултат на 4-1.

У 75. минути још једна двострука измјена у редовима домаће екипе Поповић и Б. Вучић излазе из игре, а своје прве минуте у дресу сениорске екипе уписују Ђукић и новајлија Берак.

Нови гол на утакмици виђен је у 85. минути када Којић погађа мрежу гостујуће екипе за вођство 5-1.

У 88. минути гостујућа екипа стиже до другога гола и коначног резултата утакмице 5-2.

Велико хвала нашим навијачима који су пружили подршку нашим момцима.

Наредног викенда на програму је 2. коло РФЛ ,, Центар “, а Укрина ће поновно на домаћем терену угостити екипу добојског Жељезничара.

ФК ,, Укрина “ 5-2 ФК ,, Црвена звијезда “ Обудовац