Укринине селекције одиграле своје утакмице

ОМЛАДИНЦИ ФУРИОЗНИ ПРОТИВ МАЈЕВЦА, СЕНИОРИ ПОДБАЦИЛИ У БРОДУ:

У недељу су своје првенствене утакмице одиграле наше екипе у саставу својих лигашких такмичења.

У јутарњем термину од 10 часова своју првенствену утакмицу 3. кола у саставу Омладинске кадетске лиге ГФС Добој одиграла је наша селекција на домаћем терену.

Противник у овом колу екипи тренера Д. Продића била је екипа Вучијака из Мајевца.

Сјајном игром, са много лијепих потеза и шанси на утакмици, са много одговорности и дисциплине на терену наша екипа побиједила је резултатом 6:0 гостујућу екипу из Мајевца.

Новом побједом наша екипа на диоби је првог мјеста, а у наредном колу наши омладинци путују у Босанске Лужане код екипе Борца.

СЕНИОРИ ПОНОВНО ПОРАЗИЛИ САМИ СЕБЕ, ГРЕШКАМА ПОКЛОЊЕНИ ГОЛОВИ ДОМАЋИНУ:

У недељу су своју првенствену утакмицу одиграли и наши сениори, који су у оквиру 5. кола Друге лиге ФС РС – Запад гостовали у Броду код екипе ОФК ,, Полет 1926 “.

У једној фер и коректној утакмици, наши момци благо речено поразили су сами себе.

Иако су током утакмице имали посјед и држали лопту у својим ногама нису успјели у жељи да бодове однесу из Брода.

На самоме старту утакмице Вучић пропушта сјајан центаршут, те не успијева клизећи смјестити лопту у гол.

Казна за промашено услиједила је у 10. минути утакмице, након корнера и гужве у казненом простору лопта погађа С. Квржића и одлази у гол, за вођство домаћина 1-0.

Запријетили су поновно домаћи фудбалери након грешке наших играча, али Бјеличић овога пута брани ударац упућен ка голу.

У 33. минути домаћа екипа добија казнени ударац, престорга одлука главног судије утакмице, на очиглед свих једанаестерац није постојао, али срећа је овога пута била савезник наше екипе, јер извођач са једанаест метара шаље лопту високо преко гола.

Након тога запријетили су наши преко Г. Квржића и Вучића, али промјене резултата није било.

На полувријеме се отишло са минималнoм предности у корист домаће екипе.

У другом полувремену поновно је наша екипа држала посјед, али без идеје да се угрози гол домаће екипе.

Нови гол на утакмици виђен је у 59. минути утакмице када домаћа екипа постиже други гол.

Након тога мало су се пробудили наши играчи, те у пар наврата запријетили ка голу домаће екипе.

У 63. минути Кулагу мијења А. Продановић, а Ђурић у 70. минути мијења Босића.

Играо се 71. минут утакмице, када Г. Квржић сјајно из слободног ударца смањује резултат на 2-1, те враћа наду да наша екипа може стићи до још којег гола.

Поновно су запријетили наши момци у пар наврата, али промјене резултата није било.

У 88. минути нова грешка наших играча кажњена је новим голом, када домаћа екипа постиже трећи гол, а два минута након тога у 90. минути поновно кикс наших играча искористили су домаћи фудбалери те постигли још један гол.

У наредном колу наша екипа угостиће екипу Прогреса из Кнежева 19.09.2021 од 16:00 часова.

Велико хвала нашим навијачима који су и овога пута били подршка нашој екипи.

ОФК ,, Полет 1926 “ 4-1 ФК ,, Укрина “