Poraz na startu

{youtube}sbXWENnTMPc{/youtube}

Voljom žrijeba odlučeno je da se u prvom kolu Kupa FS POR sastanu Ukrina i Rudar, ekipe koje su prije samo sedam dana odigrale prijateljsku utakmicu u Stanarima. Ukrina je dominantnom igrom ostvarila ubjedljivu pobjedu, a blijeda partija Rudara kao da je zavarala izabranike trenera Dakića pred današnji susret. Dvije ubjedljive pobjede u posljednja dva susreta sa Rudarom učinile su da fudbaleri Ukrine u ovu utakmicu uđu opušteno, očekujući još jednu rutinsku pobjedu. Međutim, nisu tako mislili i u ekipi Rudara, koji su sa velikim motivom i dobrom taktikom iznenadili Čečavce i zasluženo pobijedili.

Čečava: Ukrina – Rudar 1:2 (0:0)

Stadion u Čečavi. Gledalaca: 100. Sudija: Darko Vukojević. Pomoćnici: Danijel Mićić i Dejan Kostić. Delegat: Dušan Jotanović. Strijelci: 0:1 Ž.Marković (57'), 1:1 Dujaković (67' pen), 1:2 Sl.Lazić (89'). Žuti kartoni: Dujaković (Ukrina), Z.Marković, Vintonji (Rudar). Igrač utakmice: Slađan Lazić (Rudar)

Ukrina: Petrović (kap), Pavlović (od 46' Kopić) , Smiljanić, G.Prodić (od 65' Radonjić), Lipić, Miličić, Vidaković, Vuković (od 47' Jotanović), Kvržić, Dujaković, S.Prodić. Trener: M.Dakić

Rudar: Kvržić, Bojinović (od 65'Sl.Lazić ), Z.Marković (od 78' Gavranić), De.Kerić, Stokić, Vintonji, Erić, Ž.Marković, Lazić, Simić (kap), Radić. Trener: Đ.Pantić

{youtube}Jwp9Rfy4Mtc{/youtube}

Trener Rudara Đorđo Pantić na ovoj utakmici nije mogao da računa na povrijeđene Smiljanića i Tutnjevića, a izostali su i Panić i Kusturić. Međutim, danas je presudio voljni momenat raspoloživih igrača koji su požrtvovanom i disciplinovanom igrom potpuno neutralisali glavne protivničke igrače. Napadi Ukrine bili su bez ideje, dok je Rudar bio daleko konkretniji kada je bio u posjedu lopte. Opredijeljenost Rudara za kontranapade pokazala se veoma uspješnom, jer su Erić i Lazić često dolazili u izgledne prilike, a prijetio je i Radić iz prekida. Prvu ozbiljnu šansu domaći sastav imao je tek u 35. minutu, kada je Slaviša Prodić šutirao glavom pored gola danas veoma sigurnog Kvržića. Bio je to jedini udarac ka golu Rudara u prvom poluvremenu, koje je završeno stopostotnom prilikom Erića, ali ipak bez golova.

Nervozni domaćini bolje otvaraju drugi dio igre. Prvo je pokušao Kvržić mlakim udarcem pored gola, a pritisak Ukrine trajao je dobrih desetak minuta. U jeku napada domaćih, Željko Marković šokira domaću publiku savladavši golmana Petrovića – 0:1, 57. minut! snimak) Vintonji je izveo slobodan udarac ubacivanjem lopte u kazneni prostor, Erić dodiruje loptu tek da omete golmana Ukrine. Lopta se od grudi Petrovića odbija do Markovića, koji uspijeva da je pošalje u mrežu. Domaći kreću još agresivnije, ali dobro postavljena formacija Rudara odolijeva naletima rivala. U 62. minutu Bojinović je dobio jak udarac u koljeno i morao je da napusti igru, a zamijenio ga je Slađan Lazić. Pet minuta kasnije lopta pogađa u ruku kapitena Simića u šesnaestercu, a sudija Vukojević pokazuje na bijelu tačku. Siguran izvođač još jednom je bio iskusni Zoran Dujaković – 1:1! (snimak)

Samo dva minuta kasnije u povoljnu šansu dolazi Slađan Lazić, ali mu lopta bježi i propada prilika za novo vođstvo Rudara. Domaći su željeli do pobjede prije izvođenja penala, pa su nastavili pritisak. U 89. minutu pogriješio je Gavranić (prethodno zamijenio Zlatka Markovića), ali je golman Kvržić dobro intervenisao. U nastavku akcije lopta dolazi do Srđana Lazića koji je oboren na oko 30 metara od gola Ukrine. Igrači i klupa Rudara traže prekršaj, a sudija Vukojević pušta prednost jer je lopta došla do Slađana Lazića. Nakon par trenutaka Lazić je odapeo pravu bombu sa oko 25 metara i pogodio mrežu Petrovića – evrogol za 1:2!!! Do kraja domaći nisu imali snage da učine nešto više, pa su igrači Rudara proslavili plasman u narednu rundu takmičenja.