Укрина осмицом по противнику, еурогол Вујичића

Сјајни Вујчић / Фото: Неђо Сувајац

ВЕЛИКИ ТАЛАС НАБУЈАЛЕ УКРИНЕ ПОТОПИО ,, ХАЈДУКЕ “, ГОСТИ БРОЈАЛИ ДО ВЕОМА НЕЗГОДНОГ БРОЈА ГОЛОВА У МРЕЖИ, ЕУРОГОЛ ВУЈИЧИЋА:

Док полако сумирамо утиске првог викенда јесени који је обиљежило хладно и кишовито вријеме баш онакво какво доликује за ово годишње доба, мјештани нашега села имали су прилику да уживају у чарима најважније споредне ствари на свијету те испрате утакмицу 6. кола Регионалне лиге ,, Центар “.

Ова недјеља у Чечави протекла је у знаку фудбала, а домаћа екипа Укрине угостила је екипу Хајдука из Кожуха.

Хладно и кишовито вријеме није спријечило мјештане Чечаве и околних села да испрате ову фудбалску утакмицу и пруже подршку домаћој екипи у борби за бодове.

Домаћа екипа одлучна да бодови остану у Чечави кренула је од самога почетка силовито да дејствује ка голу гостујуће екипе.

Сјајна игра крунисана је голом већ у 9. минути утакмице када Којић сјајно проналази Д. Вучића који још љепше главом шаље лопту у мрежу за вођство домаће екипе од 1-0.

Пољуљана противничка екипа грчевито се бранила од опасних напада домаће екипе, али није дуго издржала јер већ у 18. минути домаћин дуплира своју предност голом Видића за вођство од 2-0.

Гости пријете у два наврата са дистанце, али без веће опасности да угрозе гол домаће екипе.

На другој страни домаћи фудбалери пропуштају пар изгледних шанси да затресу мрежу противника.

Нови гол на утакмици у 42. минути постиже Маркуљевић који из слободног ударца погађа за вођство Укрине од 3-0.

На полувријеме се отишло са резултатом 3-0 у корист Видовићеве екипе.

Наставак игре доноси нам праву голеаду, Којић у 47. минути перфектно погађа за вођство од 4-0.

Одмах минут након тога својим другим голом на утакмици Д. Вучић погађа за вођство од 5-0.

Шансе пред голом госта редале су се једна за другом, а публика је осјетила да домаћи могу још који пута да затресу мрежу противника те пружила додатни вјетар у леђа Видовићевим момцима.

Играо се 56. минут када домаћа екипа постиже шести гол на утакмици, а стријелац гола био је млади Зарић.

У 59. минути гости смањују резултат на 6-1.

Двострука измјена у редовима домаће екипе извршена је у 62. минути када на заслужени одмор одлазе Кулага и Видић, а у игру улазе Пејичић и Стокић.

Гости у 63. минути постижу свој други гол, те смањују резултат на 6-2.

Нису домаћи посустали након примљеног гола, те поновно крећу ка голу противника у жељи да затресу још који пута мрежу.

Играо се 74. минут утакмице Живковић центрира са 40ак метара од гола противника на ивицу казненог простора, а Вујичић сјајним еуроголом који се ријетко виђа на нашим теренима погађа за вођство од 7-2 у корист домаћина и ерупцију одушевљења међу навијачима који су великим аплаузом наградили стријелца гола.

У 76. минути Зарић излази из игре, а у игру улази Поповић, а два минута након тога из игре излази Вујичић кога мијења Васиљевић.

У наставку игре виђен је и осми гол у 84. минути који је дјело управо Васиљевића.

Утакмица је завршена пет минута прије регуларних 90. минута са резултатом од 8-2.

У овом колу стријелци су били изузетно расположени и на осталим теренима ,, Центра “, а на осам сусрета постигнут је 51 гол.

У наредном 7. колу фудбалери Укрине гостују у Костајници код екипе Наших крила. Утакмица се игра у суботу 30.09. од 15:30 часова.

ФК ,, Укрина “ 8-2 ФК ,, Хајдук “ Кожухе